OSP Kłecko
Strona Główna Akcje osp Galeria Historia OSP Linki PSP Gniezno
Nawigacja
Strona Główna
O Nas
Akcje osp
Galeria
Zarząd OSP Kłecko
Historia OSP
Strażacy
1% podatku na Straż Pożarną w Kłecku
MDP Dzięwcząt OSP
Filmy OSP Kłecko
Linki
Kontakt
Szukaj
Nasz Sprzęt
STAR/MAN L70 GBA 2,5/20 (429-34)
Star 244 GBM (429-31)
Przyczepka P1
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 45
Najnowszy Użytkownik: Dougshida
.
Image Hosted by ImageShack.us
 Witamy
APEL STRAŻAKÓW
W trosce o środowisko, w którym żyjemy, apelujemy o respektowanie zakazu wypalania traw i przestrzegamy przed zagrożeniami wynikającymi z powstawania pożarów.


ZABRANIA SIĘ WYPALANIA ŁĄK, PASTWISK, NIEUŻYTKÓW, ROWÓW, PASÓW PRZYDROŻNYCH, SZLAKÓW KOLEJOWYCH ORAZ TRZCINOWISK I SZUWARÓW


Zadymienie w mieszkaniu
Zadymienie w mieszkaniu W Środę 22 lutego o godzinie 17:53 zostaliśmy zaalarmowani przez dyspozytora PSK w Gnieźnie o pożarze domu na ulicy dworcowej w Kłecku. Zgłoszenie brzmiało następująco: pożar komina i poddasza budynku. Do akcji zostały wysłane dwa zastępy GBA i GBM. Po przybyciu na miejsce zastano zadymienie w mieszkaniu, lecz nigdzie nie wydobywał się ogień. Wykluczono pożar sadzy w kominie ponieważ był czyszczony 2 dni przed zdarzeniem. Po dokładnym przeszukaniu mieszkania okazało się, że przyczyną takiego zadymienia był pęknięty komin na poddaszu. W między czasie odwołano kilka jednostek. Na miejsce przybył również kominiarz, który wystawił zakaz palenia w piecu do czasu naprawy komina. W 1 godzinnych działaniach brały udział dwa zastępy z kłecka w sile 12 ratowników.
Zalana ulica
Zalana ulicaW Poniedziałek 20 lutego koło godziny 16:00 zostaliśmy powiadomieni przez miejscowe władze o zalaniu drogi w miejscowości Pomarzany. Po przybyciu na miejsce zastępu zastano zalaną drogę w 4 miejscach. Działania straży polegały na wypompowaniu wody na pobliskie pole.
Fałszywy Alarm
Fałszywy Alarm.W Niedzielę 12 lutego o godzinie 17:22 zostaliśmy powiadomieni przez dyspozytora PSK w Gnieźnie o prawdopodobnym pożarze trawy na nasypie kolejowym (zgłaszający to dziecko) w celu sprawdzenia do akcji zostaje wysłany zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce i dokładnym przeszukaniu terenu okazało się, że to alarm fałszywy.
Ćwiczenia na lodzie
Ćwiczenia na lodzieW Sobotę 11 lutego strażacy doskonali umiejętność ratowania na akwenach wodnych w okresie zimowym. Ćwiczenia składały się z dwóch etapów. Pierwszym etapem był wykład przeprowadzony przez dowódcę zmiany w Komendzie Powiatowej PSP w Gnieźnie. Omówione zostały sposoby podejmowania osoby poszkodowanej znajdującej się w wodzie. W drugim etapie strażacy udali się nad jezioro jelonek w Gnieźnie gdzie ćwiczyli w praktyce omówione wcześniej sposoby. Ćwiczono rożne praktyki podejmowania poszkodowanego oraz jego transport.
W ćwiczeniach brały udział zastępy:
- JRG Gniezno
- OSP Kłecko
- OSP Kiszkowo
Zdjęcia z ćwiczeń- kliknij
Wypadek w Polskiej Wsi
Dachowanie 20.01.12W Piątek 20 stycznia o godzinie 7:50 zostaliśmy wezwani do wypadku na trasie Kłecko - Charbowo. Do akcji udał się zastęp GBA 2,5/20 w sile 6 ratowników. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki peugeot leżący w rowie w pozycji "na dachu". Kierującej samochodem nic się nie stało i o własnych siłach opuściła pojazd. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, sorpcji płynów które wyciekły na jezdnię oraz na kierowaniu ruchem wahadłowo. Na miejscu obecna była policja.
Wypadek na trasie Kłecko - Karniszewo
Wypadek na trasie Kłecko - KarniszewoW Niedzielę 15 stycznia o godzinie 18:00 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego na trasie Kłecko - Karniszewo. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy leży na dachu. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano leżący na dachu samochód osobowy marki Opel Corsa. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które o własnych siłach opuścili samochód i z czasem przybycia zastępu GBA przebywały w pojeździe kobiety, która była świadkiem zdarzenia. Działania straży polegały na udzieleniu pomocy przed medycznej ( założenie kołnierza, przykrycie kocem oraz wsparcie psychiczne), oraz na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i kierowaniu ruchem. Ze względu na wyciekającą benzynę rozwinięto linię gaśniczą będącą zabezpieczeniem. Poszkodowana kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala w Gnieźnie. Na miejscu obecna była policja. Po usunięciu pojazdu z drogi przez pomoc drogową uprzątnięto jezdnię. W 2 godzinnych działaniach brały udział 3 zastępy straży pożarnej ( PSP Gniezno, OSP Kłecko i OSP Karniszewo).
Zalana piwnica
Zalana piwnicaW Sobotę 7 stycznia około godziny 14:10 zostaliśmy wezwani do wypompowania wody na ulicy Domańskiego w Kłecku. Na miejsce zadysponowany został zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce okazało się zalane są dwie piwnice domu wielorodzinnego na wysokość ok. 40 cm. Działania straży polegały na wypompowaniu wody za pomocą inżektora.
Wypadek na Kolonii
Wypadek Kolonia 22.12.11W Środę 21 grudnia o godzinie 15:19 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego w miejscowości Kolonia. Do akcji udał się zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód w rowie wystający na jezdnię, po dachowaniu w pozycji "na kołach". Kierującemu samochodem nic się nie stało i samodzielnie opuścił pojazd. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia aż do przybycia pomocy drogowej, odłączeniu akumulatora oraz na kierowaniu ruchem "wahadłowo". Przyczyną wypadku najprawdopodobniej była śliska jezdnia. Na miejscu obecna była policja.
Poszukiwanie Zaginionej Kobiety
Poszukiwania zaginionej kobietyW Poniedziałek 19 grudnia o godzinie 8:37 do PSK w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie o pomocy policji w poszukiwaniu zaginionej kobiety na terenie Kłecka. Na miejsce dyżurny zadysponował 1 zastęp (GBA) z Kłecka oraz zastęp SLRr z pontonem z JRG w Gnieźnie. Działania straży polegały na dokładnym przeszukaniu akwenu wodnego (j. Gorzuchowskie) za pomocą pontonu i bosaka. Po około godzinnych poszukiwaniach ok. 15 metrów od brzegu w trzcinach znaleziono zwłoki zaginionej kobiety, które przekazano na brzegu policji.
Pożar stodoły w Komorowie
Pożar Stodoły w KomorowieW Czwartek 8 grudnia o godzinie 5:32 zostaliśmy wezwani do pożaru stodoły w miejscowości Komorowo. Ze zgłoszenia wynikało, że budynek po części murowany z konstrukcją dachu oraz bramy drewnianej jest cały w płomieniach. Do akcji udały się dwa zastępy z Kłecka GBA i GBM. Po przybyciu na miejsce pierwszego naszego zastępu oraz zastępów z JRG Gniezno pożarem była objęta cala stodoła. Początkowe działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu 4 prądów wody ( 2 prądy w natarciu oraz 2 prądy wody w obronie na sąsiedni budynek). Z czasem przybywały kolejne zastępy z OSP Łubowo, OSP Kiszkowo, OSP Zdziechowa, OSP Mieleszyn, OSP Dębnica oraz OSP Mnichowo. Wtedy to przystąpiono do budowania kolejnych linii gaśniczych, a jednostka z Mnichowa zbudowała stanowisko czerpania wody z pobliskiego stawu. Podano kolejne 4 prądy wody w natarciu na palącą się stodołę, w między czasie zawaliła się ściana stodoły znajdująca sie od podwórza. Po częściowym ugaszeniu pożaru przystąpiono do dogaszania pogorzeliska. Spaleniu uległa cała stodoła oraz znajdujący się w niej sprzęt i siano. Mimo próby ewakuacji zwierząt przez właściciela przed przybyciem pierwszych zastępów nie udało się ich uratować i spaliło się 6 byków, 1 świnia i kilka sztuk drobiu. Na miejsce przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie st. kpt. Bartosz Klich. W działaniach trwających 5 godzin brało udział 11 zastępów straży pożarnej.

Zdjęcia z akcji- kliknij
Pożar szopki w Olekszynie
Pożar szopkiW Piątek 2 Grudnia o godzinie 4:32 zostaliśmy wezwani przez PSK w Gnieźnie do pożaru stodoły w Olekszynie (gm. Kiszkowo). Do akcji zostały wysłane 2 zastępy GBA i GBM w sile 12 ratowników. Po przybyciu na miejsce obecne były dwa zastępy z Kiszkowa i okazało się że płonie szopka ze sprzętem wewnątrz.
Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się szopkę.

W działaniach brały udział zastępy:
- JRG Gniezno
- 2 OSP Kiszkowo
- 2 OSP Kłecko
- OSP Rybno Wielkie
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Podoba Ci się strona OSP Kłecko ?

TAK

NIE

Może Być

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Ranking stron OSP
Ranking Stron OSP

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie